Hodnocení 1. kola SS a zadání druhého!

23. prosince 2010 v 13:20 | Cassie
Protože ty povídky za pokračování prostě stály :)

Takže v následujícím článku naleznete hodnocení povídek, které mi přišly na e-mail a zadání dalšího kola, takže směle do toho - stačí kliknout na CČ ;))Na úvod chci říct, že se necítím vůbec dobře, kdo by se tak cítil, kdyby měl hodnotit povídky starších a zkušenějších autorů. Snažila jsem se psát objektivně, zakomponovat do hodnocení mé sklony pro kritiku, konstruktivní kritiku, popravdě mám vážně divný pocit, když se pokouším kritizovat povídku autora, který je starší o osm let (horní hranice). Snažila jsem se hodnotit nestanně a objektivně, pokud bude mít někdo s mým hodnocením problém - nechť se hlásí :)

1) Aiko
- NEODESLALA -

2) Hanka
- NEODESLALA -

3) BývaláAntipixelka
- NEODESLALA -

4) L!TTLE-B!G*
- NEODESLALA -


5) Moi -28 bodů

Ukázková povídka, nejdřív jsem čekala, co se z toho vyklube, ale musím říct, že jsem byla velice příjemně překvapena, vážně. Ten nápad nemůžu pořádně ani vynachválit (představ si, že Cassie říká všechna superlativa, jež jí padnou na jazyk). Takhle jsem si to přesně představovala, ten příběh je vážně úžasný, líbí se mi, že jsi neušetřila hlavní postavu, to dílku dodává punc "reality", ale stejně si dám pozor, abych svoje kytky zalévala pravidelně, radši.

Nápad a provedení: 10/10

Gramatika: 8/10 - Máš tam docela dost překliků a přemíru teček ;)

Styl psaní: 10/10

Tamtadadá - 28 bodů!

6) Darksi
- NEODESLALA -


7) Lily Addams - 26 bodů

Ach ano, staré dobré Fan-Fiction na Harryho Pottera, nikde nebylo psáno, že nesmí být. Byla jsem potěšena, že to je zrovna Harry a ne, něco, co jsem nečetla, to bych pak musela rychle letět do knihovny. Ne, vážně, musím říct, že povídka byla skvělá, ještě jsem nečetla podobnou, takže originalita nechyběla. Jednou jsem se v ději ztratila, ale jinak mi to bylo vynahrazeno. Ten konec jsem vážně nečekala, překvapující a dost dobré, i když děsně jednoduché. Jenže jak se říká; v jednoduchosti je krása. Povídka byla napsána skvěle, jen jsi ji mohla rozdělit do odstavců, ne každý má rád bloky souvislého čtení.

Nápad a provedení:
8/10, dala bych 10, kvůli tomu konci, jenže to by bylo nefér, vůči těm,     jejichž   hlavní nápad byl z jejich hlavy bez knižní předlohy :)

Gramatika: 9/10 - Občasná přemíra vykřičníků, teček, prostě interpunkčních znamének.

Styl psaní: 9/10, tohle mi vážně sedlo =)

Podle mého názoru výstižné hodnocení, doufám.


8) Moos
- NEODESLAL -

9) Ajvi - 23 bodů
Tvoje povídka mi přišla úplně jako první a musím říct, že to byl celkem slibný začátek. Dějově to trošku kolísalo, námět byl zajímavý, občas mi zacukaly koutky, ale jinak jsem se v tom trošku ztrácela. Bylo to psané jako nejklasičtější pohádka pro nejmenší, tudíž žádné květnaté popisy, rozepsané scény, jen tuhý vývěr z něčeho, co mohlo být daleko obsáhlejší, ale budiž, ne každý píše plynule a čtivě. Přesto musím říct, že povídka nebyla špatná a na začátek jsem byla potěšena.

Nápad a provedení: 6/10, musím říct, že zrovna mnoho originality v tom nebylo, jen to, co sis tam přidala za moderní vymoženosti a pozměněný děj;)

Gramatika: 10/10, vážně bez chyby, byla jsem opravdu mile překvapena :)

Styl psaní: 7/10, klasické krátkometrážní pohádkové schéma =)

Takže krásných 23 bodů z 30, to je podle mě krásná práce :)

10) Féé - 23 bodů

Tak, nejdřív musím upřímně poděkovat autorce, že to nevzdala bez boje, protože její povídka byla vážně skvělá. Musím vymyslet nějakou konstruktivní kritiku, aby to nebylo moc krátké hodnocení *Cass se mírně červená*, ne jediné co můžu vytknout je, že povídka se nevešla do zadání, minimální počet slov měl být 800, tvoje povídka jich měla 707, ale musím říct, že je ti odpuštěno - kvalita povídky délku vynahradí, přesto budu muset odečíst nějaké body.

Nápad a provedení: 9/10 - Možná to chtělo více rozvést ;)

Gramatika: 9/10 - Nechápu, proč je to skoro v každé druhé povídce, ale opět přemíra teček.

Styl psaní: 10/10

Bylo by to 28 bodů, ale bohužel ti 5 musím odečíst, protože jsi nesplnila zadání v délce, je to škoda :(

11) Hate
- NEODESLALA -

12) Maky - 21. bodů
Milá Maky, na to, že je ti jedenáct to vůbec není špatné. Nápad se cení, líbil se mi, mohla jsi to sice více rozepsat, okořenit to, protože mi příjde, že bys měla na víc, než jenom na tenhle stručný výtah o 869 slovech, přišlo mi to nerozvedené do detailů, alespoň některé situace jsi mohla malinko rozepsat, ale přesto se mi to líbilo ;) (Příšerně mně zajímá jak vypadají Nimové, ty napíšeš, že jsou to velice oškliví tvorové… ale jak oškliví?)
Gramatika je stránka sama o sobě, když vezmu v úvahu tvůj věk, tak to není žádná katastrofa (znám lidi o dost starší než jsi ty a dokážou udělat mnohem větší botu). Děláš chybu v přímé řeči, ale to hodně lidí (to se občas povede i velectěné porotkyni :D), nejvíc mi překáželo a dráždilo, že často děláš dvě tečky za sebou, na to si dávej pozor. Taky neděláš čárky ve větách, ale to chápu, to jste nejspíš ještě ve škole nebrali. Pak taky pozor na ji/jí. A ještě menší poznámečka, myslím, že to bylo z nepozornosti, ale; vyslýchali ji, je podle vyjmenovaného slova slyšet =)

Takže, jdeme na hodnocení:

Nápad a provedení: 7/10 - vážně se mi to líbilo, jen to chtělo rozvést, něco mně tam nesedělo, protože některé situace do sebe vzájemně nepasovaly, třeba to s tím stěhováním, ale to už je zase jiná písnička ;)

Gramatika: 7/10

Styl psaní: 7/10 - Jak říkám, mohla ses rozepsat ;)) Chce to trošku květnatosti, ale na Tvůj věk to vážně není špatné =)

Podle mého názoru je to přiměřené hodnocení s dobrým výsledkem, za který může být autorka ráda. 21 bodů z 30, potlesk prosím!


13) Pukka
- NEODESLALA

14) Jane Wednesday de Volterra - 28. Bodů
Takže tady bych chtěla zmínit, že jsem moc ráda, že ses přihlásila dodatečně. Tvoje dílko bylo opravdu skvělým zpestřením, nápad byl vážně dobrý. Rozhodně bych Ti vytknula, že píšeš text jako souvislý blok, nejdřív jsem si řekla, že nejspíš budu mít problém dočíst povídku do konce, ale ouha! Byla to jedna z nejčtivějších, čtenáře prostě táhne dál Tvá schopnost psát neuvěřitelně humorně. Tvoje poznámky u mne vážně bodovaly a máš za to malé plus, protože ty hlášky byly neskutečné (jmenovitě "Takže tak. Ani vlastní smrt mi nezabrání jít do školy.", nebo to s tím palácem :D a další, jen se mi je nechce opisovat ani kopírovat, pokud budeš povídku zveřejňovat, ošidila bych Tvé čtenáře o ty nejlepší momenty).
Vážně se mi to líbilo natolik, že jsem si povídku četla natřikrát.
Takže...

Nápad a provedení: 10/10, k tomu vážně není co dodat =P

Gramatika: 8/10 - Občas ti chybí nějaká čárka, nebo neuděláš za interpunkčním znaménkem mezeru, ale jinak je to čistá práce ;)

Styl psaní: Slangové výrazy, skvělé hlášky = 10/10

Celkově 28 bodů. Fajn, tak to je skvělé, ne?


15) rottor1 - 26 bodů

Popravdě jsem se musela velice převelice přemlouvat, abych povídku vůbec začala číst, protože byla nejdelší, která mi přišla a ke všemu psána ve Slovenštině, která není zrovna mou silnou parketou. Nakonec jsem se k tomu dokopala a musím říct, že mi spadla čelist. Jistě, nečekala jsem, že budeš psát špatně, vzhledem k věku jsi dost favorizovaný účastník, spíš jsem čekala, že mi bude hodně dlouho trvat, než se do toho začtu, nebo že mně to nebude bavit, protože budu muset přemýšlet, co které slovo znamená, ale spletla jsem se. Během prvních pár vět mně povídka lapila, protože je vážně čtivě napsána a také velmi dobře propracována. Přiznávám se k tomu, že povídky s "vojenským" námětem nepatří mezi mé oblíbené, ale tvé fantasy pojetí mi přímo vyrazilo dech.

Nápad a provedení: 10/10 - tohle bylo prostě vážně nepopsatelné, nečekané a hlavně originální, jakási pomyslná "parodie" na náš dnešní svět

Gramatika: - No potěš Damon, jak já můžu hodnotit Slovenskou povídku po gramatické stránce? Ne, to fakt nedávám, omlouvám se, ale tenhle faktor pro hodnocení nemůžu posoudit, protože v psané podobě Slovenštinu neovládám … - Ach, záchrana Kika si to přečetla a říkala "No nebolo to zlé, len by som prerobila slovosled a trochu aj štylizáciu slov, použila by som nejaké iné a potom tam chýbali čiarky. Tak keby som mala hodnotiť tak možno tých 5-6" - Takže za gramatiku dám těch 6/10

Styl psaní: 10/10Tamtadadá, máme tu průběžné pořadí;

28 bodů - Moi, Jane
26 bodů - Lily Addams, rottor1
23 bodů - Fée a Ajvi
21 bodů - Maky

- Neoufejte, zatím se konalo jen první kolo a celkové pořadí se může ještě hodně změnit.


ZADÁNÍ DRUHÉHO KOLA SPISOVATELSKÉ SOUTĚŽE

Nejdřív chci říct, že podle tohoto kola budu určovat stálé účastníky, protože s "přihlašováním" to dopadlo katastrofálně. Samozřejmě, že zůstávají ti co odeslali první kolo, ale chci předejít tomu, že neodešlou nějaké další. Tudíž berte tohle kolo jako ZÁVAZNÉ - když odešlete povídku do tohoto kola, počítám s tím, že budete pokračovat. Tudíž kdo neodešle toto kola, tak ho mažu ze soutěže, tímto dávám příležitost i těm, kteří neodeslali první kolo, sice budou mít bodovou ztrátu, ale pokud odešlou toto kolo, tak můžou pokračovat.

Kategorie? Nejsou.

Protože jsou Vánoce svátky klidu a pohody (nesnáším je, ale nikomu to neberu), rozhodla jsem se udělat speciální Vánoční kolo.

Tudíž musíte psát na téma

VÁNOCE
- Máte dvě možnosti, dávám na výběr básničku nebo krátkou povídku, obou verzích musí jít o Vánoční námět, ale upřímně je mi jedno jestli tam příjde Ježíšek a rozseká všechny motorovkou (ne, nejsem magor, neukamenujte mne!) nebo jestli Santa Claus bude pogovat na koncertu Iron Maiden. Je mi to šumák, opět nechávám prostor jen a jen vaší fantazii. Klidně napište reálný příběh o rodince, které shořel vánoční stromek, je mi to vážně u zadní části těla. Chci akorát aby to bylo ORIGINÁLNÍ. Vtipu taky nijak bránit nebudu, takže hodně štěstí.

Povídka - Minimálně 400 slov
Báseň - Minimálně pět slok o čtyřech řádcích

V minulém kole jsem neřešila jestli někomu chyběla věta, která byla zadaná, v tomhle kole ji nezadám, abych neomezovala - když je to speciální kolo, ale přístě bude zadaná.
ČAS MÁTE DO NEDĚLE 26. PROSINCE - ano, je to jen chvíle, ale je to krátké zadání, tak myslím, že by jste ho mohli stihnout do limitu. Kdyby to někomu dělalo problém, stačí napsat komentář, že povídku pošle a já mu prodloužím termín o pár dní, ale byla bych ráda, kdyby jste to sfoukli do neděle ;) Pak bude další spešl zadání, ale novoroční.

Opět platí, že povídku odešlete takto;
Na email spisovatelska.soutez@seznam.cz, jako předmět napište 2. Kolo SS, do emailu vyplňte
1) Přezdívka
2) Jméno Vašeho díla
- Povídku můžete poslat buď v příloze (dokument Microsoft Word) nebo ji vložit přímo do textu emailu, to nechám na Vás.

Ještě jednou připomínám, povídku nikde zatím nezveřejňujte, z patrných důvodů. Jakmile zjistím, že někdo povídku zkopíroval… zkrátka za plagiátorství trhám hlavy!


Tak tedy nechť vás navštíví Múza a já si budu moci přečíst tak skvělé povídky jako v tomto kole a těším se i na básničky ;))

Pořadatelka
Cassie 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 toxickyodpad | Web | 23. prosince 2010 v 15:18 | Reagovat

Ďakujem za pekné hodnotenie. Potešilo ma to. Na obranu mojej gramatiky musím povedať že poviedku som začal písať zhruba dve hodiny pred ukončením súťaže, takže som to rýchlo odoslal bez toho aby som to po sebe prečítal :-D

A teraz mám písať o Vianociach :-(
Moja najneobľúbenejšia téma, takže rátaj s tým že to bude pekne krvavé ;-)

2 toxickyodpad | Web | 23. prosince 2010 v 15:25 | Reagovat

A zverejnia sa tie naše dielka tu alebo mám pátrať po blogoch aby som si ich mohol prečítať?

3 bývalá Antipixelka | Web | 23. prosince 2010 v 16:11 | Reagovat

Omlouvám se, že jsem povídku nestihla odeslat, ale to, co jsem za ten týden stihla bylo jednak nepoužitelné a navíc mi chybělo víc, jak tři čtvrtiny děje. No, přepisovala jsem asi šestkrát prolog, tak je mi alespoň jasné, v čem byla chyba ( :-D ). Doufám, že tentokrát to stihnu.

4 Fée | Web | 23. prosince 2010 v 18:10 | Reagovat

Jéééžiš, tak to se omlouvám, za málo slov, já to nepočítala :-D Kurde! :-D
Jinak tečky, za to tedy asi budu mít srážky pořád, protože teček mám vždycky hodně :P

5 darkmiss | Web | 23. prosince 2010 v 18:21 | Reagovat

Áno, překlepy moje milované, áno, tečky moje milované...vidiš to?! Zase tečky. Dobře, budu trénovat a dělat jenom jednu tečku.
Moje sebevědomí ale i tak letí do nebes, fakt jsem nečekala, že se ti to bude až tak líbit. Měla jsem za to, že jsem ten konec strašně usekla.
No a teď - Vánoce. myslím, že už mám nápad, ale poněvadž můj volný čas na komplu je značně omezen, budu muset tvořit s propiskou v ruce :-D

6 Maky | Web | 23. prosince 2010 v 20:34 | Reagovat

Jé děkuju :D Dvě tečky.. Sem na to tak nějak zvyklá :D Promiň.. Ale jinak děkuju moc :-) No, už vim co budu asi tak psát a jdu na to.. Tentokrát asi budu psát na papír, nechce se mi sedět u počítače a čučet do něj :D Už mě pár slov do toho mýho- jak ty říkáš- díla napadlo :-) Tak já jdu psát.. Děkuju za vyslechnutí :-D

7 14laura | Web | 24. prosince 2010 v 16:54 | Reagovat

Pěkný dess:)

8 14laura | Web | 24. prosince 2010 v 16:54 | Reagovat

jo a Ěťastný a veselý Vánoce:)

9 Jane Wednesday de Volterra | 25. prosince 2010 v 7:14 | Reagovat

*skáče radostí do stropu* Hej! Jestli jsme něco nečekala, tak je to tohle!!! :-D  :-D

10 Fée | Web | 25. prosince 2010 v 15:53 | Reagovat

Ok, takže... Dělám to nerada, ale není zbytí. Jestli je něco, co o svátcích nemám, tak je to čas. Teď jsem na počítači jen na otočku, snažím se užívat dárků, rodiny a tak. Tím pádem v této jednoduché rovnici vychází coby výsledek... "x=Fée musí seknout se soutěží". Fakt nemám čas, je mi to líto. Zítra jedeme za babičkou na druhý konec republiky, v pondělí mě čeká dlouhoočekávaná cesta za mou spřízněnou duší, v úterý výročí vztahu, středa kino... Mohla bych pokračovat dál. Mám prostě nabitý program a čas na psaní fakt není... Tak hodně zdaru a štěstí ostatním!

11 Vánoce | Web | 25. prosince 2010 v 21:25 | Reagovat

Vánoce??!! O_O no to je téma....mé neoblíbené :-D

12 rottor1 | 30. prosince 2010 v 14:28 | Reagovat

kde to viazne?

13 toxickyodpad | 30. prosince 2010 v 14:28 | Reagovat

...
Kde to viazne? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama