Vyhodnocení 2. a zadání 3. kola SS

2. ledna 2011 v 22:02 | CassieTak je to tu, opět jsem se dokopala k tomu ohodnotit Vaše výtvory a vymyslet zadání nového kola. Od tohoto kola je tu několik změn a obměn, protože jinak by to neklapalo ;)


Takže první a nejdůležitější změnou je způsob hodnocení. Bohužel kašlu na to, že mám rozdělení a pak součet bodů rovná se ohodnocení, takhle to nejde, musela bych vypustit gramatiku, protože Slovenskou naprosto neovládám a účastník Rottor1
píše v sousedním jazyku, takže pápá gramatické hodnocení. Odteď nebudu gramatickou stránku věci řešit, u Českých povídek ji vytknu nebo pochválím, ale do hodnocení nebude zasahovat (pokud nebude hrubá chyba v každé větě, to už bych nezkousla).

Pak bude taky změněna délka odesílání a minimální limit slov, ano, slyšíte dobře, milí zlatí, povídky (případně básničky) budou muset býti delší, času bude dost. Popravdě to tak dělám (dva týdny), protože nestíhám a delší limit je, protože z patnácti účastníků zbylo jen šest.
Tak se vrhnu na hodnocení, na které všichni (určitě!) netrpělivě čekají a srdečně doufám, že mou maličkost neukamenujete, protože to trvalo tak dlouhou dobu.

HODNOCENÍ 2. KOLA SPISOVATELSKÉ SOUTĚŽE

BÁSNĚ

Tak, očekávala jsem větší zájem o tuto kategorii, ale budiž, alespoň dva veršované textíky dorazily a já jsem šťastná, na poezii si potrpím.

Maky - Tak, tedy, musím říct, že to není špatné a je to vcelku povedené, sice musím podotknout, že to mírně postrádá děj. No dobře, děj to má, to jsem se nevyjádřila dobře. Postrádá to plynulost projevu a čtivost. Musím vytknout použité verše, moc k sobě nejdou, obzvlášť ten první mi vůbec nesedí.

(Byl jednou jeden starý pán,
ten Vánoce měl velmi rád,
Dvacet-čtyři hodin před štědrým dnem,
nemohl dospat- a nebyl sám.)

Každopádně naopak musím pochválit humornou stránku básničky;

Štědrý den trávili vždycky spolu,
pili džus, svařák a Coca Colu.

Nevím proč, ale tohle mně vážně rozesmálo. Po gramatické stránce nemám co vytknout, takže dávám 7 bodů z deseti ;)

Lily Addams - *Tleská* Je vidět ten věkový rozdíl mezi Tvou básničkou a dílem Maky, které samozřejmě na její věk bylo velmi zdařilé ale před Tvým výtvorem smekám klobouk. Nejde o žádný hlubokomyslný blábol, ale o prostou básničku, která má v sobě skryté jisté kouzlo. Myslím tím pozvolnou plynulost (ano, ty rýmy jsou tak přirozené až ti závidím :D) a čtivost, ale hlavně se mi líbí nadhled, který mně vážně pobavil. No, jo, všichni "milujeme" Vánoce. Tákže, máš 9 bodů z deseti.

POVÍDKY

Jane Wednesday de Volterra - Tak, opět jsem očekávala povídku, která se snadno čte a je okořeněna vtipem. Opět jsem se nemýlila. Jako minule musím vytknout nějaké překliky a přemíru interpunkčních znamének (maximálně napočítáno dvanáct vykřičníků :D). Vlastně ani nevím, co k tomu dodat víc. Jo, možná by to chtělo bodové ohodnocení, tak tedy po usilovném zvážení 9 bodů.

Rottor1 - Ooo, konečně první pořádně krvavá věc, která se mi dostala pod ruku. Oddělejte Santu, hned (ehm, vím, fakt "děsně" to souvisí s hodnocením)! Mám dojem, že to jaksi navazovalo na pohádku jménem Grinch, když se odmyslí špatný konec a přimyslí blázinec… nebo se snad pletu? Každopádně já mám ráda tenhle druh povídek (jsem zvrácená a nechutná), přestože je povídka psaná v "jiném jazyce" (proč to nedramatizovat, píšu jak kdyby to bylo psaný v Ruštině :D OMD! No, přeháním… maličko), tak jsem ji doslova hltala očima. Brutální povídka = brutálně dobrá známka; 8, která rozhodně není jen za ten krásný Vánoční masakr, ale za styl psaní a ostatní faktory ke kterým přihlížím.

Moi - Tak toto bylo bravůrné, opravdu nejoriginálnější dílo tohoto kola. Musí se nechat, že tohle dílo bylo suverénně nejlepší v celém tomto kole, pokud se na to dívám takhle. Originální a skvěle napsané. Míša je děsnej sympaťák, miluju zvrhlé anděly, kteří zapalují vánoční stromečky, muhahaha. Ne, vážně, většinou nedávám plné bodové ohodnocení, ale Tvá povídka (i přes pár překliků a obdobných nesmyslů) si ho zaslouží… 10!

Bývalá Antipixelka - Ano, "slečna", která mi vyhrožuje vidlemi, pokud článek dneska nezveřejním. Zveřejním, takže vidle nebudou. Tak tedy… Povídka je zdařilá a má i celkem dobrý děj, líbí se mi pojetí Vánočního zázraku (krysy jedou!). Dost jsem se u povídky pobavila a vážně se mi to líbilo. Nejlepší na celé povídce byla opravdovost, ironie skutečného života, reálné pojetí. Musím říct, že výběr jmen (Romeo, Julie… ale třeba i Gertrůda) byl taky skvělý. Takže 9 je Tvoje.

Tamtadadá… mám to konečně za sebou!

Stávajícími účastníky soutěže jsou;
Jane Wednesday de Volterra, která si z prvního kola odnesla 28 bodů /to bylo max. hodnocení 30/ a z tohoto kola krásných 9.
Lily Addams - z minulého kola si přinesla 26 a získala 9
Rottor1, který v minulém kole vybojoval 26 bodů a v tomto 8
Maky, která měla 21 bodů a získala 7…
Moi s 28 body z prvního kola a s 10 pro dnešek
Bývalá Antipixelka, která si dnes připsala 9 bodů, ale bohužel neodeslala kolo první, tak má velkou bodovou ztrátu na ostatní, ale pokud bude chtít, může mi první kolo dodatečně odeslat ;) (9)

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ
Moi
Jane a Lily Addams
Rottor1
Maky
Bývalá AntipixelkaZADÁNÍ 3. KOLA SPISOVATELSKÉ SOUTĚŽE

Jasné téma
NOVÝ ROK

Opět je mi šumák, jestli to pojmete jako dvě mumie, které sedí uprostřed Sibiře, mají čajový dýchánek na růžové dece a slaví Nový rok, opět je mi to jedno. Fantazii se meze nekladou.
Opět máte dvě možnosti, povídku či báseň...
Povídka musí mít minimálně tisíc slov a
musí vní zaznít věta "Šťastný Nový rok"

No a báseň tak deset slok a musí se tam objevit slovní spojení "Nový rok"..
Odeslat to musíte do... počkejte, mrknu do kalendáře, no sakra, prostě do čtrnácti dnů ode dneška, jsem líná to hledat :D
A jak email odeslat všichni vědí... Musím vypnou počítač,
Dobrou!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 bývalá Antipixelka | Web | 2. ledna 2011 v 22:15 | Reagovat

Díky moc za pozitivní hodnocení, opravdu mě potěšilo. Jako správnému puntičkáři mi to nedá a musím se zeptat: za co mi byl stržen ten jeden bod? Předpokládám, že to bude mít co do činění s dějem, několika osekanějšími scénami a možná i pár překlepů, ale chci si být jistá :D.

Co se týče prvního kola, pokusím se to ještě nahnat, nejde mi ani tak o body, jako spíš o nějakou tu kritiku, však to taky potřebuju, jako sůl :D.

2 Cassie | Web | 3. ledna 2011 v 6:16 | Reagovat

[1]:Ano, ano, když jsem to zveřejňovala nestíhala jsem, ale máš pravdu, za překliky a ten děj. Byl dobrý, ale zkrátka nerozvedený. Máš pravdu ;) :-D

3 toxickyodpad | 3. ledna 2011 v 16:10 | Reagovat

"Mám dojem, že to jaksi navazovalo na pohádku jménem Grinch, když se odmyslí špatný konec a přimyslí blázinec… nebo se snad pletu?"

Pletieš sa :-D . S rozprávkou Grinch to má spoločné dve veci. Grincha, a Vianoce :-D

Inak ďakujem za pekné hodnotenie. :-)

4 darkmiss | Web | 3. ledna 2011 v 17:04 | Reagovat

Teda dík :-D Já se bála, že to s těma Vánocema nesouvisí dostatečně :-)Překlepy, hm...já si to kontrolovala snad stokrát a očividně mi nějakej unikl, no nic, příště to zkusím tisíckrát a snad to vyjde :-D

5 Katy | Web | 5. ledna 2011 v 18:39 | Reagovat

Ahoj, máš to tu pěkný :) nechtěla bys sprátelit?....kdyžtak napiš budu ráda :)

6 Lily Addams | Web | 6. ledna 2011 v 21:25 | Reagovat

Jsem ráda, že mám takové dobré hodnocení :-) Nový rok....to je tedy téma....i když myslím, že lepší než Vánoce. Uvidíme, co z toho vyleze. Tentokrát napíšu něco tak dobrého, že mi těch 10 bodů dáš, i kdybys nechtěla :-D
Mimochodem, kdy budeme moct zveřejnit svá díla na svých stránkách. Třeba ty z Těch předešlých kol....to už bysme mohli, ne?

7 toxickyodpad | 16. ledna 2011 v 5:29 | Reagovat

Takže, včera ubehol posledný deň do kedy bolo treba odovzdať poviedky. Ja som žiaľ neodoslal žiadnu, za čo sa ospravedlňujem, ale ja som ani žiadnu poviedku nenapísal.
Teda skoro. Dve poviedky mám ako tak rozpísané, ale práce na nich som stopol pretože nemajú nič spoločné s novým rokom.
Žiadna ďalšia inšpirácia neprichádzala, tudíž som zostal na suchu. :-(
Žiaľ táto téma mi vôbec nesadla. A keď k tomu zarátam aj moju lenivosť, tak mi nezostáva nič iné, iba si sypať popol na hlavu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama