Všehochuť na téma týdne

6. června 2011 v 21:55 | Cassie
Velevážená osoba, která si nechává říkat Cassie Michaelis opět sestoupila ze svého vládcovského trůnu mezi obyčejný lid a hodlá se podělit o nějaké ty stupidní a nezajímavé kecy na Téma týdne, kterým je protentokrát Stroj času. Takže děcka, nádech výdech, pokud rozklikáváte článek vstupujete na silně radioaktivní území, ze kterého není cesty zpět a život vám zachrání jen když napíšete komentář. Muhahaha.


Po mírně trapném prvním odstavci nastupuje ještě trapnější druhý odstavec, to máte radost, což? Každopádně se vraťme k termínu "Stroj času", protože jinak se tu opět rozkecám o naprostých nesmyslných informací, které nejspíš nikoho nezajímají (ono celkově nikoho nezajímá, co píšu, ale to už je jiná kapitola a já raději žiju v bláhové naivitě, že někdo tento článek čte). Stroj času jako takový je dost často využíván ve fantastické a scifi literatuře.

Protože již na začátku jsem zmínila, že tenhle článek bude nepoživatelná slátanina, tak proč do toho krom ponožek nezalátat i moje nejoblíbenější knižní dílo, které pojednává (sice nepřímo, ale přece) o této tématice? A ano, mnozí jistě znají (můj bratr Lorian určitě, bwehehe) spisovatelku Marianne Curleyovou. Nenajdete tam vyloženě žádný stroj času, ale byla by škoda její trilogii Strážci času (a když už tak i její knihu Dávná kletba, protože ta s tím má od činění ještě mírněji, ale přesto se tématu týká) nezmínit. Nebudu vypisovat o čem její knihy jsou protože to si umí najít snad každý na netu, a kdo ne má smůlu, nejsem google. Každopádně se mi její knihy líbí v tom, (kromě toho, že mají úžasný děj, jsou nehorázně čtivé, mají spád a celkově jsou bezva... a je tam Arkarian *slintá* a samozřejmě Lathenia *významně na sebe poklepe*) že ukazují, že jakákoli ba i sebemenší změna v minulosti měla dopad na "přítomnost" (což je relativní pojem, protože jako správnej magor věřím na víc časoprostorů, ale to je zas něco úplně jinýho, heh).

Pročetla jsem si hromadu článků na tohle téma - vlastně všechny (taky milujete články o čtyřech větách, kde většinu zabírají zmnožená interpunkční znaménka či smajlíci?). Není vůbec překvapující, že v 99% všech článků chudáčci autoři pofňukávají nad tím, co všechno by ve svém životě změnili, jak by pomocí stroje času zjišťovali otázky do písemek, vypomáhali si tak v různých testech, v práci, v životě. To je vááážně bezva. Jasně, že i můj velectěný majestát by občas zatoužil něco změnit, chyb jsem v životě samozřejmě udělala hodně a ještě hodně udělám, ale... Dovedete si představit, kolik změn v přítomnosti by měla jedna byť i jedna naoko nepostřehnutelná změna?
Vezměte si příklad, dejme tomu, že máte k dispozici stroj času, který použijete k tomu aby jste se nerozcházeli se svým partnerem. Bezva, vrátíte se do přítomnosti a místo toho, že jste úspěšní podnikatelé tvrdnete dvanáct hodin denně ve fabrice, jen kvůli tomu, že se změnou jednoho vašeho rozhodnutí změnila salva dalších a ta vás dovedla úplně jinam, než jste skončili původně. A největší sranda na tom je, že by taková změna neovlivnila jen vás, ale i lidi ve vašem okolí. A nemusela by to v celkovém důsledku být změna k lepšímu.

Stejně jako kdyby chtěla hromada lidí ovlivnit světové dění, ve prospěch budoucnosti lidské rasy (nebo třeba naopak proti prospěchu?)... bezva, tak se jim nějakým způsobem povede třeba oddělat Hitlera... jenže co když přijde další diktátor mnohem horší, krutější a s ještě větším dopadem na světové dění. A opět ho oddělají, jenže se stane něco jiného... přílet UFO, které nás zničí, já fakt nevím, no... Neříkám, že by to ve výsledku skončilo zle (vlastně říkám, ale nemyslím to tak), jen chci říct, že KAŽDÁ ZMĚNA BY MĚLA DOPAD NA BUDOUCNOST a s největší pravděpodobností ne takový, jaký jsme původně zamýšleli. Huh. Po tom capsloku se mi ulevilo. A ke všemu - lidi jsou egoističtí tvorové, většinou zaměření jen na svou osobu, takže používání stroje času by se zvrtlo ve vlastní prospěch a to už by vůbec nebylo dobré, ehm.

Nemyslím si, že stroj času patří jen do scifi románů a fantastiky, věřím v jisté časové přesmyčky, duchy a spoustu dalších věcí, při kterých si lidi klepou na čelo. No a co. Každý má svůj názor a já nehodlám myslet "racionálně", ale zůstanu u svých myšlenek, ne toho, co mi někdo vtlouká do hlavy (neříkejte, že něco nejde, protože se určitě objeví nějaký blázen, který neví, že to nejde a udělá to). Podle mě stroj času prostě není bejkárna pro lidi, co rádi čtou případně koukají na filmy, ale říkám, že je určitě nějakým způsobem možné ho sestrojit (nebo najít vhodné místo, kde se schází určité podmínky a... neposlouchejte moje teorie), ale říkám, že to není dobrá věc. Jasně, bylo by bezva mít tu moc nad časem (čas... to je sám o sobě relativní pojem, který tu nehodlám rozpitvávat), ale nefandím tomu.

Ha! No a ještě jsem se nezmínila, co by teoreticky mohlo stát, kdybychom se dostávali i do budoucnosti. Dozvěděli bychom se třeba něco nehezkého a chtěli bychom to změnit. No a už to tu máme zas... narušení pomyslné dějové linie.

Jasně děcka, jasně. Budoucnost si utváříme sami, tak proč do ní nezasáhnout třeba i kvůli nějaké banalitě... no, tohle je prostě můj názor tak ať mi ho nikdo nebere. S časem by si nikdo neměl žádným způsobem zahrávat. Tak se přestaňte rejpat v minulosti, řešit budoucnost a žijte přítomností. Hm.

A když už tenhle článek má být všehochuť, tak vám aspoň řeknu, kam bych se strojem času chtěla podívat já.

V minulosti bych zamířila zkouknout jak byl vlastně vývoj organismů a tak nějak všechno - jestli jsme vážně z opic a prostě bych se snažila vykoumat jestli je moje vyvracení vědeckých teorií správné, bwhaha. Pak bych navštívila moje nejmilovanější kámoše dinosaury, o které se zajímám od svých pěti let. Následovně bych se koukla do mého nejoblíbenějšího historického období (ať žije Viktoriánská doba).

A v budoucnosti? Šla bych se kouknout na svou smrt (nevím, jestli by to bylo moudré... možná, že bych to následovně chtěla změnit, pokud by moje smrt byla nějaká potupná) na pohřeb (strašně by mě zajímalo, jestli by někdo brečel) a pak bych se šla smát na konec světa, protože to tomu zhýralýmu lidstvu přeju, muhaha.

Táák. Co si odnesete z tohoto článku? Nic, žádná hlubokomyslná úvaha se zde nevyskytla, nejsem žádný pseudointelektuál. Jsem prostě jeden velký existenční paradox, který není schopný dát dohromady jeden souvislý článek... no jo. Co naděláte.

A! Ještě jsem zapoměla dodat, že všichni (= nikdo), kteří dočetli tento článek musí napsat urycheně komentář, nebo k nim domů příjde tyranosaurus Rex, kterej je zlikviduje, bwhahahaha. Tak. To už je snad fakt vše, nebudu zamořovat vaše mozečky.

Cassie (Lathenia) Michaelis
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kristý :] | Web | 6. června 2011 v 22:14 | Reagovat

No, sakra. :D Jsem tu porpvé, a většinou ani takovýhle dlouhatananánský články nečtu.. ale ty jsi vyjímka. Zaujala jsi mě hned prvním odstavcem. :) Nevím, čím to... souvisle moc nepíšeš - to neumím ani já, takže ti nic nevyčítám. :D Každopádně máš o človíčka navíc, který bude chodit na tvůj blog .:)

2 VelííQ | Web | 7. června 2011 v 12:59 | Reagovat

No, už jsem chtěla počkat na Rexe, ale řekla jsem si, že to prostě musím okomentovat... :D Myslím, že tvůj názor je správný... Prostě, že se na to koukáš ze všech úhlů a nejen na to, že bys měla jedničku... :D :-D
PS: Děkuju moc, za komentář u povídky! :)

3 kájinka | 7. června 2011 v 16:57 | Reagovat

Ahoj máš moc pěkný blog!Čtu si tady úplně všechno.....už se těším na nový článek ! :-) :-P 8-)  :-D

4 tajemstvi-upiru | 7. června 2011 v 16:58 | Reagovat

Vážně moc pěkný!Nej článek je: Všehochuť na téma týdne    Je to paráda! :-D

5 Moi Keiniku Sangová | Web | 7. června 2011 v 17:19 | Reagovat

Až pojedeš za těma dinošama, pošli mi alosaura jako pohlednici:D

6 Danny | Web | 7. června 2011 v 18:42 | Reagovat

Pospíchám,pospíchám,posp-sakra,Rex už je za dveřma!!! Ale vždyť já už píšuu-uuáááá au!
Celý článek jsem přelouskala a možná že skončím se sekerou v zádech,ale myslím,že tohle je tvůj "nejinteligentnější" (tudíž nejvíce plný normálních úvah) článek od té doby,co tě "znám".Fakt,povedl se.

7 Ehněnka | Web | 8. června 2011 v 12:13 | Reagovat

Chtěla bych poslat reklamaci-dinosaurus nedorazil. Můžete si na centrále sjednat pořádek a napravit to? :D S článkem musím souhlasit. Nechci už vědět, co by bylo, kdyby...něco. Teď chci vědět jen, co bude, když...něco, čili-hledím přímo do budoucnosti. :)

8 Ehněnka | 8. června 2011 v 12:14 | Reagovat

Jo a přidávám si tě do oblíbených, kdyby tě to báhodou zajímalo...:D

9 Mishell | Web | 8. června 2011 v 20:08 | Reagovat

Gratuluji, postoupila jsi do dalšího kola soutěže o nejoblíbenější mrtvou postavu. Sháněj si hlasy ať nevypadneš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama